ZELENÁ ENERGIEnízkoenergetický bytový dům

V rámci revitalizace bývalých Žižkových kasáren vzniknou tři desítky nových bytů v nízkoenergeticky náročné budově ve Vladislavově ulici. Původně administrativní prostory se v současné době rekonstruují, aby z nich vzniklo ideální místo pro bydlení v širším centru Písku. V oblasti původního brownfieldu vyroste zcela nová obytná čtvrť a její součástí bude i tento moderní bytový dům.

Budova momentálně tvoří součást technologického parku, v jehož okolí se nachází volné plochy, které město plánuje revitalizovat. Výsledkem bude klidná a zelená oblast zastavěná nižšími domky s dobrou občanskou vybaveností, mimo jiné v docházkové vzdálenosti od historického centra Písku. Z toho plyne i logika rozhodnutí přebudovat část technologické budovy a přispět do této sympatické lokality dalšími prostory ke kvalitnímu žití.

Žižkova kasárna vybudoval František Saller mezi roky 1901 a 1902 a armáda je využívala až do roku 2005. Jde tak historicky o neveřejný prostor, který navíc vytvářel jistou bariéru mezi centrem Písku a Václavským předměstím na západě města. Toho si jsou vědomi architekti, kteří revitalizaci oblasti připravují. Cílem projektu je tak navrátit tuto část města zpět obyvatelům Písku a vytvořit v ní kvalitní podmínky pro život: moderní bydlení, krátké vzdálenosti do práce či na nákup a dostupnou občanskou vybavenost. Plán proto myslí na propojení čtvrti s dalšími městskými celky a na dobrou přístupnost autem i hromadnou dopravou.

Bývalá kasárna se nachází na severozápadě Písku, západně od Pražské ulice. Z východní strany bývalá kasárna ohraničuje silnice první třídy, která bude oddělena další zástavbou. Jižní hranici území představuje ulice Čelakovského, která propojuje centrum města s Václavským předměstím na západě Písku. Právě tato ulice ústí na Kamenný most, který je vzdálen jen několik minut chůze. Jedná se tedy o klidné místo, na němž vzniká nová čtvrť se vším všudy včetně občanské vybavenosti a příjemného veřejného prostoru.

Budova

V moderním energeticky nenáročném domě se vybuduje třicítka nových bytových jednotek o celkové výměře téměř 1000 m² v celkem čtyřech podlažích. Vznik jednotlivých bytů bude umožněn díky zásadní rekonstrukci již existujících prostor, které budou od technologického parku fyzicky i vizuálně odděleny. Velikost bytů se pohybuje od 21 m² do 45 m² a jejich dispozice bude 1kk a 2kk. Vlastníci bytů budou moci využívat služeb současné recepce. Přebírání pošty a jiné služby již nebudou problém.

Interiéry

Interiéry bytů budou charakteristické designovým vybavením v moderním stylu. Většina oken je orientována jižně, což zaručí teplé a prosvětlené prostory. Obyvatelům domu bude k dispozici výtah a ke každému bytu patří také úložný prostor v podzemním podlaží. Vše pod hlavičkou ekologického přístupu a zelené energie.

Nová čtvrť

Celá nově vznikající čtvrť se zakládá na principu malých vzdáleností a charakterizuje ji nízká zástavba a zelené plochy mezi jednotlivými domy. Součást plánu revitalizace tvoří i snaha posílit možnosti vyžití a vybavenosti v blízkém okolí, kromě bytových domků bude proto na území bývalých kasáren postavena i nová sportovní hala nebo mateřská školka. Majitelé bytů budou mít také možnost parkovat přímo před domem.

Bydlení v zeleni

Pro klidné prostředí bude typické množství zeleně. Aleje podél ulic a parky mezi domy zajistí stín během teplých letních dnů a dají tak vzniknout sympatickým veřejným prostranstvím, kde se mohou potkávat obyvatelé této i přilehlých čtvrtí. Pouze pár minut chůze dělí obyvatele domu od obchodů, kina nebo školy. O pár stovek metrů dále se pak nachází samotné historické centrum města plné kaváren, restaurací a kultury.

 

Město Písek

Písek je situován na jihu Čech blízko důležitých komunikací mezi Prahou, Českými Budějovicemi a Českým Krumlovem. Východně od města leží Přírodní park Písecké hory, který nabízí zajímavé možnosti výletů. Dále na jih se pak rozkládá typická jihočeská krajina rybníků a podhůří Šumavy. Směrem na sever se nachází například vodní nádrž Orlík a poblíž jsou i další velká města včetně devátého největšího - Českých Budějovic.

Číslo bytu
Podlaží
Dispozice
Celková plocha
Cena s DPH
Stav
Zobrazit pouze volné
Řadit dle ceny sestupně
ZELENÁ ENERGIE - Nízkoenergetický bytový dům

Nízkoenergetický
bytový dům

Developer

BB PROFI s.r.o.
Velké náměstí 219, 386 01 Strakonice
+420 602 434394, info@bbprofi.cz

HRDLIČKA - HRDLIČKOVÁ s.r.o. - Reality

VÝHRADNÍ PRODEJCE
Hrdlička - Hrdličková s.r.o.
Velké náměstí 149, 386 11 Strakonice

Adresa bytového domu
Vladislavova 201
Písek

Telefon na makléře:
+420 721 073 950

e-mail na makléře:
hrdlicka@hrdlicka-reality.cz